Jak wygenerować i przygotować plik JPK-V7M?

Od 01.10.2020r. obowiązuje nowy plik xml JPK_V7M (miesięczny) oraz xml JPK_V7K (kwartalny) zastępujący wcześniejszy plik JPK_VAT oraz deklarację VAT_7.

Z programu do faktur Data Faktury (dla licencji PRO+ oraz PRO+ LAN) można wygenerować plik xml JPK_V7M. Plik jest zgodny ze specyfikacja Ministerstwa Finansów oraz zawiera wszystkie te dane, które są możliwe do wprowadzenia w programie fakturującym Data Faktury.
Plik ten przeznaczony jest do komunikacji z programem księgowym, pliku wygenerowanego bezpośrednio z programu, bez dalszej jego edycji, nie można wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.
W programie Data Faktury plik generujemy w miejscu: Operacje – Generuj plik xml JPK_V7M,
następnie należy wybrać za jaki rok i miesiąc chcemy generować, czy chcemy, aby były uwzględnione także Paragony i Faktury zakupu, cel złożenia (1-pierwsze złożenie lub 2-korekta) oraz wybrać swój US.

Jednym z elementów prawidłowo wygenerowanego pliku xml JPK_V7M z naszego programu wymagane jest uzupełnienie adresu e-mail w danych firmowych (w programie uzupełniamy te dane w miejscu: Operacje – Dane firmy).

Więcej o JPK_V7M

Masz pytanie ?
CHCESZ KUPIĆ / PRZETESTOWAĆ PROGRAM?

Przetestuj Kup program

Kontakt z konsultantem

Doradca Klienta

T: +48 61 415 29 28
E: pomoc@poldata.pl

Formularz kontaktowy