Generowanie pliku JPK_V7M i JPK_V7K

Plik xml JPK_V7M i JPK_V7K.

Jak wygenerować i przygotować plik do wysyłki do Urzędu Skarbowego.

Od 01.10.2020r. obowiązuje nowy plik xml JPK_V7M (miesięczny) oraz xml JPK_V7K (kwartalny) zastępujący wcześniejszy plik JPK_VAT oraz deklarację VAT_7.

Z programu do faktur Data Faktury (dla licencji PRO+ oraz PRO+ LAN) można wygenerować plik xml JPK_V7M lub JPK_V7K. Plik jest zgodny ze specyfikacja Ministerstwa Finansów oraz zawiera wszystkie te dane, które są możliwe do wprowadzenia w programie fakturującym Data Faktury.
Plik ten przeznaczony jest do komunikacji z programem księgowym, pliku wygenerowanego bezpośrednio z programu, bez dalszej jego edycji, nie można wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.
W programie Data Faktury plik generujemy w miejscu: Operacje – Generuj plik xml JPK_V7M,
następnie należy wybrać za jaki rok i miesiąc chcemy generować, czy chcemy, aby były uwzględnione także Paragony i Faktury zakupu, cel złożenia (1-pierwsze złożenie lub 2-korekta) oraz wybrać swój US.

Jednym z elementów prawidłowo wygenerowanego pliku xml JPK_V7M z naszego programu wymagane jest uzupełnienie adresu e-mail w danych firmowych (w programie uzupełniamy te dane w miejscu: Operacje – Dane firmy).

 

Jak uzupełnić plik xml JPK_V7M na stronie Ministerstwa Finansów


Jeśli rozliczają się Państwo samodzielnie z Urzędem Skarbowym, bez korzystania z usług biura podatkowego, wówczas plik xml JPK_V7M, wygenerowany z naszego programu Data Faktury, można wczytać na stronie Ministerstwa Finansów: Należy wejść na stronę: https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk-vat-z-deklaracja/bezplatne-narzedzia/ Wybrać trzecią opcję "Podgląd i edycja pliku" i wczytać plik xml JPK_V7M. 

Po wczytaniu pliku udostępnione zostaną poszczególne kroki formularza:
1. Wybór formularza
2. Nagłówek
3. Podmiot
4. Sprzedaż
5. Zakupy
w którym są zaczytane dane z pliku, a które należy kolejno przejść i uzupełnić o ewentualne brakujące dane, m.in.: raport kasowy, środki trwałe, przychód nieewidencjonowany, dowód wewnętrzny.
W formularzu obowiązkowo należy uzupełnić jeszcze szósty, ostatni, krok formularza „Deklaracja”.
Krok ten będzie dostępny po wczytaniu pliku xml, następnie przejściu do kroku 2 „Nagłówek” i tu wybraniu „Edytuj”.
Ostatnia, szósta część „Deklaracja” zawiera do wypełnienia pola, które dotychczas zawarte były w „Deklaracji VAT-7”.

Po wypełnieniu wszystkich danych, nowy plik xml JPK_V7M należy zapisać na swoim urządzeniu, aby zachować kopię pliku, a następnie można wysłać do US.

Masz pytanie ?
CHCESZ KUPIĆ / PRZETESTOWAĆ PROGRAM?

Przetestuj Kup program

Kontakt z konsultantem

Doradca Klienta

T: +48 61 415 29 28
E: pomoc@poldata.pl

Formularz kontaktowy